Zachraň Dvůr

Pomozte nám zachránit restauraci Dvůr, abychom Vám i nadále mohli poskytnout téměř domácí prostředí při Vašem odpočinku po práci.

Vybráno 106%
Celkově vybráno 32 061 Kč
Požadovaná částka 30 000 Kč
Do 10. 04. 2021
Přispěj a vyber si odměnu Na tento projekt již přispělo 35 fanoušků.
Přidej se k nim. Ještě na tebe čekají odměny

Zachraň Dvůr

Drazí přátelé,

dlouho jsme tento krok odkládali, ale epidemiologická situace je stále taková, jaká je, tedy bohužel dost tristní. Aktuálně nic nenaznačuje to, že bychom v dohledné době mohli náš podnik otevřít.

V médiích se neustále objevují informace, jak vysokou podporu od státu uzavřené provozovny mají, ale skutečnost, alespoň v našem případě, je zcela jiná. Máme nárok pouze na kompenzaci 50 % nájemného (nikoli ve výši 100 %, jak bylo někde prezentováno) - tedy bez započtení záloh na služby (elektřina, plyn a voda), které musíme stále platit. Spotřeba je sice oproti běžnému provozu menší, ale vše vypnout nemůžeme.

Jediný další „bonus“ který se nás týká je 500,- Kč na den na společníka (tedy jen pro jednoho z nás), což odpovídá téměř částce, za kterou uhradíme část nájmu uzavřeného podniku (nejsme vlastníci nemovitosti).  

Věříme, že ti, kdo nás někdy navštívili, vědí, že pro restauraci děláme i v „normálních“ časech vše, co je v našich silách. Snažíme se o to, aby se u nás každý host cítil jako doma, což si troufáme říct, se nám i daří.

Ale bez Vaší pomoci to dál jen těžko zvládneme.

Snažili jsme se vše udržet vlastními silami, ale potom, co jsme byli třikrát nuceně uzavřeni (poslední uzavření stále trvá) a vzhledem k celkové nedobré situaci ani při otevření v létě, nedosahovaly tržby zdaleka výše minulých let, jsme již vyčerpali všechny naše rezervy. V současné chvíli nás čekají doplatky na energie a služby a některé výdaje provozního charakteru (například pojištění).

Chtěli bychom zdůraznit, že Váš případný příspěvek není určen pro naše osobní potřeby, ale pouze na úhradu výše uvedených nákladů a na zálohy období příštích. Pokud bychom tyto platby neuhradili, tak by to v konečném důsledku vedlo k nahromadění závazků v takové výši, kterou bychom opravdu nezvládali umořit.

Náklady na náš osobní život (jako nájem, potraviny apod.) hradíme z vedlejší činnosti, kterou  dočasně vykonáváme, ale bohužel není v našich silách zvládnout uhradit i náklady v uzavřené restauraci.

Pokud bude vybráno více než budeme do doby otevření potřebovat na uvedené platby (věříme, že po otevření si dokážeme na sebe vydělat sami jako doposud), budou tyto prostředky použity na zkvalitnění péče o naše hosty, a to např. úpravou prostor.

Rozhodli jsme se jít cestou sbírky nikoli voucherů, jelikož voucher problém neřeší, ale pouze odsouvá.

Samozřejmě každý přispěvatel od nás může oprávněně očekávat jako formu poděkování slevu na útratu ve výši 5 % ve znovuotevřené restauraci.

Děkujeme, že jste dočetli až na konec, a těšíme se na Vás.

Adresa: Kurta Konráda 507, 190 00 Praha 9

Ptejte se, co vás zajíma

Položit otázku

Aktuality

Projekt založen 9. 2. 2021

Na tento projekt přispělo 35 fanoušků

4 lidé přispěli anonymně

Poohlédněte se taky po dalších projektech

Vyberte si jednu z vašich oblíbených kategorií