Podpořte výtvarníka účastnit se a vyhrát

Jsem výtvarník, vytvořil jsem sochu „GreenLife“ - symbolem o udržitelném životě. V březnu tohoto roku reprezentovalo mé dílo “Zelený život” (Geen Life) naši republiku až v daleké Austrálii, na 13. ročníku Sculpture by the Sea, 2017. Podle informaci od organizátora výstavu vidělo kolem 200 000 návštěvníků. Rozpočet na dopravu a instalaci soch musel být financován samotnými výtvarníky. Za výtvarný přínos byl můj „GreenLife“ oceněn cenou „The Andrea Stretton Memorial Invitation“. Tím bylo dílo jako jediné pozváno na 21. ročník velmi prestižní výstavy Sculpture by the Sea, Bondi 2017 v Sydney. Vybraná díla budou instalována na pobřeží Sydney od 19. října do 5. listopadu 2017. Pro přispěvatele připravuji řadu, věřím, že zajímavých odměn. Zdraví Vás Milan Kuzica.

Vybráno 20%
Celkově vybráno 12 000 Kč
Požadovaná částka 60 000 Kč
Ukončeno 21. 10. 2017
Přispěj a vyber si odměnu Na tento projekt již přispěl 1 fanoušek.
Přidej se k nim. Ještě na tebe čekají odměny

Podpořte výtvarníka účastnit se a vyhrát

SOCHA Zelený život:

Základem je dub, akrylátové pojivo, práškové pigmenty, 10, 11 x 0, 85 x 0, 65 Moje tvorba je charakteristická užitím artificiálních barev na organických tvarech. Tento kontrast můžeme chápat ve významu umělých zásahů do přírody nebo jako impresionistické podněty ve smyslu navozování prchavých dojmů z barevně proměnlivých prostorových tvarů. Ostře zelená, žlutá či oranžová jsou alegoriemi živelnosti a nezničitelnosti, provokují naše pozitivní emoce a fantazii, ostatně tak, jak to dělá příroda sama. Stavba díla Zelený život (Green Life) popírá svou původní hmotu, je sofistikovanou matematicky odůvodněnou kompozicí vyznívající v minimalistickou strukturu odvozenou z naturálních přírodních vzorů. Pojí v sobě rostlinné i živočišné životní principy. Jsou zhmotněny iluzivním stéblem navazujícím na pilíře starověku i Nekonečný sloup Constantina Brâncușiho. Podpírají nebeskou klenbu a jejich vzájemný dotyk symbolizuje počátek našeho zrodu.“ Toto umělecké dílo je inspirováno nekonečným procesem vytváření organizmů a jejich vůlí žít v jakékoliv době. Forma pojí principy živočišného a rostlinného života, symbolizuje naše počátky. Socha spojuje přirozeně metamorfní tvary s uměle navrženou strukturou formy a výraznou artificiální barvou. Kontrast přírodních prvků s neživou technologií, často odmítající vnitřní realitu, vyjadřuje fungování současného světa, který nás obklopuje a kterému často nedokážeme rozumět.

Další díla najdete na mém webu např. bronzové plastiky Ester a In https://www.sculpture-kuzica.com/sculptures/149-in.html .


Vybraná díla budou instalována na pobřeží Sydney od 19. října do 5. listopadu 2017. Na to, aby mohla být socha vystavena na této výstavě, bych rád zajistil financování a požádal Vás o příspěvek. Nemalé náklady související s australskou poutí mé sochy mě přiměly hledat podporu s financováním.  Pro příznivce připravuji řadu, věřím, že zajímavých odměn.    

Děkuji za podporu, Milan Kuzica 

Ptejte se, co vás zajíma

Položit otázku

Aktuality

Projekt založen 22. 8. 2017

Na tento projekt přispěl 1 fanoušek

Vyberte si odměnu

Poohlédněte se taky po dalších projektech

Vyberte si jednu z vašich oblíbených kategorií